novinka

Prodej bývalého panského sídla v obci Blatce na Kokořínsku

nemovitost
makler
BV Reality
Ing. Richard Rangl
603 822 777

Č.zakázky: 170023
Lokalita: Blatce
Město: Blatce
Typ objektu: Domy a vily
Druh: rodinné
Plocha: 4700 m2
Užitná plocha: 400 m2
Zastavěná plocha: 509 m2
Obytná plocha: -
Plocha pozemku: 4150 m2
Energetická náročnost:G

Exkluzivně nabízíme k prodeji rodinný dům - unikátní bývalé panské sídlo v osadě Roveň, která spadá pod správu obce Blatce na Kokořínsku. Současná usedlost byla postavena v r.1897 na místě původního vyhořelého stavení ze 16. století. Jedná se o zděnou budovu s obdélníkovým půdorysem o dispozici 6 +  1, kde se v prvním nadzemním podlaží (NP) kromě kuchyně a jednoho obývacího pokoje též nachází koupelna, samostatné WC, dílna, technická místnost a spíž, přičemž technická místnost a dílna mají své vlastní vstupy ze zahrady. Ve druhém NP se nachází velká vstupní chodba a dalších pět pokojů. Stavba je částečně podsklepena, a to klenutým pískovcovým sklepem se zastavěnou plochou 40 m2. Sedlová střecha je opatřena betonovou taškovou krytinou, nad stodolou jsou pálené tašky. 
Objekt je napojen na obecní vodovod, odpadní vody jsou svedeny do septiku. Do domu je přivedena elektřina 240/400 V. Elektrické rozvody jsou hliníkové. Vytápění je lokální - v celém objektu je několik kamen na tuhá paliva, kachlová kamna a stará pec na pečení výborného chleba. Odvod spalin je řešen třemi komíny. V objektu se nachází telefonní přípojka s možností připojení ADSL internetu.   
K vlastnímu domu je přistavěna menší stodola, přičemž další, větší stodola je samostatným objektem. K oběma objektům, na rovinatém až velice mírně svažitém pozemku, přiléhá zahrada, jejíž celková plocha je 4150 m2. Na zahradě se nachází větší množství ovocných stromů, přímo před hlavním objektem je vysazen vzrostlý ořech, jenž vybízí k letnímu posezení v jeho stínu.
Nemovitost může sloužit jako zajímavé rodinné sídlo, též jako rekreační objekt, po úpravách je nemovitost možné využít k různým podnikatelským záměrům.
Osada Roveň, stávající z několika chalup, se nachází na nenápadné vyvýšenině nedaleko Houseckých vrchů a je dostupná ze silnice spojující Blatce s Dolní Houskou. Nejbližším městem je Dubá (cca 10km), kde se nachází základní občanská vybavenost.
K této výjimečné nemovitosti jsme připraveni zajistit hypoteku.
4 300 000 Kč
Pozn.:-
Může Vás také zajímat
nemovitost
Prodej RD s pozemkem 695 m2, Chvaleč, okr. Trutnov
3 000 000 Kč
nemovitost
Prodej RD Ostrov, Vykmanov, okr. Karlovy Vary
1 060 880 Kč
nemovitost
Exklusivní prodej rodinného domu v Dubé
1 980 000 Kč
nemovitost
Prodej dvougeneračního domu Slabce, okr.Rakovník
3 150 000 Kč